Idź do
Nasze wydawnictwa można nabyć:

- w Ośrodku Edukacyjnym GPN w Porębie Wielkiej, od poniedziałku do piątku, w godz.: 8.00 – 15.00
- przesyłką pocztową; zamówienie należy napisać na adres gpn@gorcepn.pl lub pocztą tradycyjną na adres GPN; po wpłacie na konto GPN wysyłamy paczkę z fakturą (nabywca pokrywa koszty przesyłki);
- w punktach sprzedaży GPN - w Koninkach oraz w Lubomierzu Rzekach na polanie Trusiówka - tylko w sezonie turystycznym

Mapy

Cena - 8,00 zł.

Jest stałym elementem oferty wydawniczej. Kolejne wydania są aktualizowane i wzbogacane o nowe treści. W czytelny i szczegółowy sposób ukazuje możliwości uprawiania różnorodnych form turystyki na terenie Parku. Ponadto zawiera część tekstową z zagadnieniami przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi dotyczącymi Parku, ilustrowaną fotografiami. 

Skala 1:25 000

Wyd. III, 2012

Wydawca: Wydawnictwo Kartograficzne COMPASS
Cena – 11,00 zł.

Mapa turystyczna całego pasma Gorców, które są atrakcyjnym terenem do uprawiania turystyki aktywnej – zarówno pieszej, rowerowej, narciarskiej jak i konnej. Dodatkowe informacje na odwrocie pozwolą na odkrycie „perełek” regionu.

Skala 1:40 000

Wyd. XV, 2020

Wydawca: Wydawnictwo Kartograficzne COMPASS
Cena – 15,00 zł.

Mapa turystyczna całego pasma Gorców, które są atrakcyjnym terenem do uprawiania turystyki aktywnej – zarówno pieszej, rowerowej, narciarskiej jak i konnej. Dodatkowe informacje na odwrocie pozwolą na odkrycie „perełek” regionu.

Skala 1:40 000

Wyd. XVII, 2022

Wydawca: Wydawnictwo Kartograficzne COMPASS

Książki i przewodniki

Cena – 15,00 zł.

Kazimierz Chwistek, Wojciech Różański, Janusz Tomasiewicz


Wydawnictwo opisujące bogactwo przyrodnicze gorczańskich lasów. Napisane prostym językiem, kierowany do szerokiego grona odbiorców.

Twarda oprawa, papier kredowy. Około 60 stron zawierających informacje o historii gorczańskich lasów, ich zróżnicowaniu i kierunkach przemian, opatrzonych wieloma kolorowymi ilustracjami.
Cena – 15,00 zł.

Paweł Armatys, Jan Loch, Marek Ruciński


Rozległe polany powstałe w wyniku działalności człowieka, to charakterystyczny element gorczańskiego krajobrazu. W tej publikacji przedstawiamy walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe gorczańskich polan, które chociaż zajmują tylko 6% powierzchni GPN to bogactwem przyrodniczym znacznie przewyższają otaczające je lasy.
Egzemplarz bezpłatny

Marek Kurzeja, Jan Loch, Marek Ruciński


Wydawnictwo opisujące warunki hydrologiczne w Gorcach. Znajdziemy tu charakterystykę miejsc gdzie wypływa woda oraz czym się różnią wody płynące od wód stojących.

Książka możliwa do zdobycia poprzez zakup jednej z powyższych publikacji: Tajemnice gorczańskiej puszczy lub Przyroda gorczańskich polan.
Egzemplarz bezpłatny

Paweł Armatys


Różnorodne gorczańskie siedliska zamieszkuje wiele gatunków ptaków. Wśród nich są reprezentanci rzadkich a nawet zagrożonych gatunków, co miało kluczowe znaczenie dla utworzenia Obszaru Specjalnej Ochrony Ptaków „Gorce”. W tej publikacji będziecie mogli je poznać i przyjrzeć się im bliżej. 

Książka możliwa do zdobycia poprzez zakup jednej z powyższych publikacji: Tajemnice gorczańskiej puszczy lub Przyroda gorczańskich polan.
Cena – 20,00 zł.

Mariola Stefanik


W książce przedstawiono 50 gatunków roślin, które w parku dworskim, można oglądać nie schodząc z wyznaczonych ścieżek. Większość z nich to pospolite rośliny, które znamy z otaczającego nas środowiska. Zapraszamy na botaniczny spacer, na którym odkryjemy ciekawostki nie tylko o kwiatach, ale i o odwiedzających je owadach.
Cena – 15,00 zł.

Krystyna Popko-Tomasiewicz, Małgorzata Józefiak


Książeczka w kieszonkowym formacje, ilustrowana licznymi zdjęciami. Zawiera informacje praktyczne, przydatne do planowania wędrówki oraz liczne ciekawostki dla osób chcących rozwijać własne zainteresowania.
Cena – 38,00 zł. 

Opracowanie zbiorowe, wydanie III    

                                                                
Przewodnik krajoznawczy adresowany do osób, które chcą głębiej poznać i zrozumieć region i znaleźć informacje o tym, co być może jest niewidoczne dla oczu. Przewodnik zawiera liczne artykuły z zakresu przyrody, historii, dziedzictwa kulturowego, napisane barwnym, literackim językiem przez autorów, którzy pasje i życie zawodowe wiążą z Gorcami.

Wydawca - Oficyna Wydawnicza "Rewasz"
Cena – 10,00 zł.

Paweł Góralczyk, Bartosz Polak, Damian Nowak


Przewodnik przeznaczony dla miłośników pasma górskiego Gorców. Zawiera zdjęcia wraz z krótkimi opisami 138 gatunków roślin naczyniowych, które można spotkać przy gorczańskich szlakach i ścieżkach edukacyjnych. Gatunki zostały pogrupowane według okresów kwitnienia na cztery części: wczesna wiosna, wiosna, lato i jesień.
Cena – 80,00 zł.

Robert Sikora


Album z fotografiami artysty Roberta Sikory, który jak pisze o sobie: stara się skraść odrobinę piękna naszej planety i oddać ją – zamkniętą w szklanym sejfie fotograficznego kadru – wszystkim ludziom. 

„Z górami jest jak z muzyką – są płyty, które od pierwszego przesłuchania potrafią wbić nas w fotel nagromadzeniem przebojowych melodii... Są też i takie, które paradoksalnie pozbawione hitów, skromne i proste, z każdym kolejnym odtworzeniem zdają się nam coraz bardziej genialne. I to właśnie te drugie właśnie po latach uznajemy za najlepsze w naszej kolekcji. Gorce to właśnie te drugie góry.”

Wydanie III, 2020
Egzemplarz bezpłatny

Monografia na temat Gorczańskiego Parku Narodowego wydana z okazji 35-lecia istnienia GPN.
Egzemplarz bezpłatny

Wydawnictwo o charakterze albumowym ukazujące bogactwo przyrodnicze i kulturowe Gorców.

Dla dzieci

Cena – 10,00 zł.

Gorczański Park Narodowy wita żubry pięknymi widokami. Nieopodal uroczej, lśniącej od deszczu polany, Pompik i Polinka odkrywają coś zachwycającego: błyszczące niczym klejnot, czarno-żółte stworzenie, które jest… tak zawstydzone, że kamienieje w bezruchu. Jak żubry mają przekonać nieśmiałą salamandrę, że jest najbardziej niezwykłym zwierzęciem w okolicy?
Cena – 10,00 zł.

Klasyczna kolorowanka z pięknymi rysunkami rodzimych zwierząt i grzybów, które można spotkać w naszych lasach. W zeszycie są przedstawione 34 gatunki zwierząt i grzybów.
Cena – 5,00 zł.

Kolorowanka dla dzieci, w której znajdziemy sylwetki kilkunastu ptaków zamieszkujących nasze lasy.
Cena – 5,00 zł.

Kolorowanka dla dzieci, w której znajdziemy sylwetki kilkunastu ssaków zamieszkujących nasze lasy.
Cena – 15,00 zł.

Zeszyt ”Ssaki lasów i łąk” powstał, by nauczyć dzieci rozpoznawać najważniejsze gatunki ssaków żyjących w naszym kraju. Dzięki ciekawym informacjom młodzi czytelnicy poznają życie tych zwierząt. Dowiedzą się jakie tropy i ślady zostawiają w lasach i na łąkach.
Cena – 15,00 zł.

Ten zeszyt przedstawia tropy i ślady zwierząt. Pokazuje, że o obecności zwierząt świadczą nie tylko odciski ich łap, ale dużo innych ciekawych śladów. Uczy, jak rozróżnić tropy, kryjówki, żerowiska. Podpowiada jak je rozpoznać, gdzie ich szukać i co ciekawego można z nich wyczytać.
Zeszyt ułatwi dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Zadania, które dziecko ma wykonać, odwołują się do różnych zmysłów (popatrz, dotknij, powąchaj) i różnych aktywności dziecka (namaluj, zapamiętaj, znajdź). Dzięki zabawie z zeszytem dziecko będzie wiedziało więcej o drzewach i będzie się czuło bardziej odpowiedzialne za nasze zielone otoczenie.